Hayal Edenler
Boyut Yayın Grubu’nun iş ortakları, Türkiye’de ve dünyada konularında en başarılı ve en büyük kuruluşlar arasında yer alıyor.
Boyut Koleksiyon Boyut; "Güzel kitaplar bir tutkudur" anlayışıyla Türkiye’nin en önemli koleksiyon kitaplarını yayınlamaya devam etmektedir. Güzel kitapları karıştırmanın, onlara dokunmanın ayrı bir haz olduğu ve konusu için seçilen kitapların koleksiyonerin evinde "ikon"a dönüştüğü düşüncesiyle Boyut, keyifli anların, kitap dostları ile birlikte paylaşıldığı fikrini en özel koleksiyon yayınlarıyla hayata geçirmiştir.

"Güzel kitaplar bir tutkudur" Kitap okumanın, kitapla bütünleşmenin büyük bir aşk olduğu inancıyla dokunması, keşfetmesi hatta kokusu ayrı zevk veren yayınlara imza atmıştır. Boyut Koleksiyon kitapları bu düşüncelerle hazırlanmış yayınlardır ve gerek tasarımları, gerek içerikleriyle Türkiye’nin en dikkat çeken kitapları bu dizide yer alanlar olmuştur. Astronomi, arkeoloji, tarih, bilim, nümismatik, hat, belgesel, harita ve uzay Boyut Koleksiyon kitaplarının konularından yalnızca bazılarıdır. Kitaplar okuyucuların ihtiraslı talepleriyle geliştirilmiştir ve belirli bir sayıya ulaşınca Boyut Koleksiyon markasını oluşturmuştur. Kitab-ı Cihannüma, Üç Kıtada Osmanlı İmparatorluğu, Sanat Atlası, Bilim Atlası, BBC Life-Hayat, İnsan Atlası, Kutuplar Atlası, Tarih Atlası çalışmaları Boyut Koleksiyon kitapları arasındadır.