Hayal Edenler
Boyut Yayıncılık, koleksiyon kitapları serisiyle kitabı yeniden vazgeçilmez hale getiriyor.
Süreli Yayınlar »
Boyut Yayın Grubu’na ait periyodik yayınlar farklı ilgi alanlarına yönelik çok sayıda yayını içermektedir. Dünyanın en saygın yayın kuruluşlarıyla ve Türkiye'nin en önemli vakıf ve dernekleriyle işbirliğine giden Boyut Yayıncılık, lisanslı dergilerinin yanısıra, içeriğini kendi kadrosunda çalışan uzman gazeteci-yayıncılarla oluşturduğu çok sayıda derginin de yapımcı ve yayıncısı durumundadır. Boyut Yayın Grubu; kurulduğu günden bugüne dek geçen 27 yıllık süre içinde okuyuculara yenilikçi yayıncılık anlayışıyla ürünler sunmaya devam etmektedir.
"Lisanslı dergi yayıncılığı ve ülkenin en önemli dernekleriyle işbirlikleri..." Yayın kuruluşumuz; 20 yıldır okurlarına mimarlık ve tasarım kültürü üzerine geniş bir perspektiften bakma olanağı sunan Arredamento Mimarlık ve 1995 yılının Ocak ayından beri yayınlanan Türkiye’nin ilk ve tek caz dergisi Jazz’ın yanısıra, Türkiye’nin aylık ilk otomobil dergisi Car&Men dışında Türkiye’nin ilk kadın dergisi Benissimo’nun da yayıncısıdır. Gelişimini hiç durmadan devam ettiren Boyut; okuyuculara sektördeki gelişmeleri yıl boyu takip edebilecekleri Banyo Mutfak ve Ofis İletişim, otel ekipmanları, yiyecek-içecek dergisi Gastronomi, mobilya, ahşap ve tekstil sektörlerinden gelen talepler doğrultusunda yayınlanan Evdeyiz gibi yayınlarıyla daha çok sayıda kurum ve kişiye ulaşmaktadır. Boyut periyodik yayınları; sektörün nabzını tutmak isteyen, gelişmeleri yakından izleyen, vizyon sahibi ve yenilikçi okuyucularının ihtiyaçlarına kaliteli, güncel ve elit yayınlarıyla cevap vermektedir.
Arredamento Mimarlık
Arredamento Mimarlık, okurlarına mimarlık ve tasarım kültürü üzerine geniş bir perspektiften bakma olanağı tanıyan bir dergidir. Yayın hayatına Şubat 1989’da başlayan Arredamento Mimarlık, Türkiye’nin en uzun soluklu mimarlık dergileri arasındadır. Mimarlığın disiplinler arası yapısının da sağladığı olanakla, yalnız yapı ve inşaat sektörlerine değil, farklı tasarım, sanat ve kültür alanlarına da hitap edebilen bir içeriğe sahiptir. Aylık yayınlanan Arredamento Mimarlık, yılda 11 sayı (Temmuz-Ağustos tek sayı) olarak çıkıyor. Arredamento Mimarlık mimar, iç mimar, endüstri tasarımcısı, grafik tasarımcı, iletişim tasarımcısı gibi profesyoneller, söz konusu alanların öğrencileri, mühendisler ve akademisyenlerden oluşan geniş bir grup tarafından takip edilmektedir. Okuyucu profil araştırmasına göre, okuyucular A ve B gelir gruplarına dahil.
Turizm sektörünün vazgeçilmez yayını...
Gastronomi, Türkiye’nin en yüksek tirajlı ilk 10 dergisi arasında yer almaktadır. Turizm ve turizm endüstrisi profesyonellerini buluşturan bir platform yaratarak sektörün gelişimine katkıda bulunan Otel Ekipmanları & Yiyecek-İçecek Dergisi Gastronomi, çoğunluğu satın alma kararı veren üst düzey yönetici olmak üzere yaklaşık 13 bin kişiye ulaşmaktadır. İki ayda bir okuyucuları ile buluşan Gastronomi Dergisi, turizm sektörü ile ilgili haberlerden tesis ve restoran tanıtımlarına, geniş çaplı araştırmalardan teknolojik gelişmelere, önemli transferlerden yeni ürün ve trendlere kadar pek çok konuya değinmektedir. Profesyonel okuyucularına özel kurye ile kişiye özel ulaştırılan, aboneleri olan ve bayilerde de satışa sunulan Gastronomi, ayrıca internette de yayınlanmaktadır.
Banyo Mutfak
Banyo + Mutfak dergisi, on yılı aşan yayın hayatında düzeyini koruyarak içeriğini geliştirmeyi başaran ender yayınlardan biri. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri eleştirel bir gözle izlemeye istekli mimar, iç mimar, dekoratör, ev hanımı ve kullanıcı kitlesini hedef alan Banyo + Mutfak dergisi, tasarım, teknoloji ve malzeme elemanları alanındaki çağdaş gelişmeleri ve ürünleri, son seçici ve tüketici olan okurlarına sunmaya devam ediyor. İki ayda bir yayınlanan Banyo+Mutfak Dergisi, banyo, mutfak ve seramik sektörünün talepleri doğrultusunda, 1998 yılından bu yana yayınını kesintisiz sürdürüyor. Önceleri dört, sonra üçer aylık periyodlar halinde yayınlanan dergi, yoğun ilgi ve isteklerin ardından iki ayda bir yayınlanmaya başladı.
Ofis İletişim
Ofis + İletişim Dergisi, ofis yaşamı ile ilgili en güncel ürün ve çözümleri, yeni iş yaşamının değişen dinamikleri çerçevesinde inceleyerek, ofis mobilyası, dekorasyon ve kırtasiye sektörlerinin nabzını tutuyor. 1997 yılında yayın hayatına başlayan Ofis + İletişim, ofis mobilya endüstrisinin yanı sıra iletişim ve bilişim sektörlerine de haber içeriğinde yer veriyor. En yeni tasarım, koleksiyon ve konseptlerin yer aldığı dergi, çalışma yaşamının bir parçası olan son tüketiciye de sesleniyor. Yılda iki kez yayınlanan ofis dekorasyonu ve iletişim sektörünün en güncel yayını Ofis + İletişim dergisinin sayfalarında sektörden söyleşiler, haberler ve görüşlerin yanı sıra, ofis yer kaplama malzemeleri, aydınlatma elemanları, ofis iklimlendirme sistemleri, güvenlik, yeni ve yenilenen alışveriş mekanları ile sektörün geniş bir panoraması da bulunuyor.
Evdeyiz
Evdeyiz dergisi, mobilya sektörü profesyonellerinin yanı sıra güncel yaşam trendleri, tasarım ve dekorasyonla ilgilenen tüketici kitlesine yönelik kapsamlı bir içerik sunuyor. Evdeyiz, mobilya ve ahşap endüstrisinin yanı sıra tekstil sektöründen gelen talepler doğrultusunda üç ayda bir yayınlanıyor. MOSDER ve Boyut Yayın Grubu işbirliği ile hayat bulan dergi, ev yaşamı ile ilgili mobilya ve tekstil ürünlerine, yurtiçi ve yurtdışı mekan tasarımlarına, dekorasyon eğilimlerine sektördeki gelişmelerin perspektifinden bakıyor. Sektördeki gelişme ve yenilikleri okuyucuları ile paylaşmayı amaçlayan dergi, sektör profesyonelleri için önemli bir bilgi alışverişi platformu oluşturuyor.
Züccaciye Dünyasına Focus www.fokus.gen.tr
Zücaciye sektörünü profesyonellerle ve dünya pazarlarıyla buluşturan dergi...
Türkiye’de bir ilk olan Zücaciye Dünyasına Focus; otel, lokanta ve eğlence yeri işleten, yöneten profesyonellerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Dünyadan ve Türkiye’den cam, porselen, metal, elektrik-elektronik, masa tekstili, her türlü dekorasyon ve promosyon ürünlerinin binlerce örneği, üretici ve pazarlamacı bilgileri bu dergide yer alıyor ve profesyonellerin ufkunu açmaktadır. İki ayda bir yayınlanan Zücaciye Dünyasına Focus, geniş çaplı araştırmaları, teknolojik gelişmeleri, yeni ürün ve trendleri, ürünlerin tasarım öykülerini okuyucuyla buluşturmaktadır. Dergi sektör temsilcilerini ve üreticilerini sadece otel, restoran, eğlence yerleri yöneticileriyle buluşturmakla kalmıyor; aynı zamanda sektörü uluslararası pazarlara taşıma misyonunu üstlenmektedir.
Jazz
Türkiye’nin tek caz dergisi!
Türk basın sektöründe 1995 yılının Ocak ayından beri üç ayda bir yayınlanan yayınlanan caz dergisi, Türkiye’nin tek caz dergisi olma özelliğini 12 yıldır taşıyor.
Türkiye’deki müzikseverlerin yüzde 10’unun dinlediği caz müziğini meraklı kitlesiyle buluşturan, caz’la ilgilenen her yaştan insanın giderek artan bir sempatiyle benimsediği Jazz dergisi, dünyadaki benzerleriyle de yarışmaktadır. Yurdumuzdaki ve dünyadaki caz müziği festival ve konserlerini izleyen, ünlü cazcı ve müzisyenlerle röportajlara yer veren, yeni çıkan albümleri, müzisyenleri tanıtan yazı, fotoğraf ve yorumlarla oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.