Hayal Edenler
Boyut, Türkiye’nin kültür ihracatı gerçekleştiren ilk ve tek kuruluşudur.
Başkanın Mesajı »
Çeyrek yüzyılı geride bırakan genç bir yayıneviyiz. Yayıncılık paletimize hayatın tüm renklerini, seslerini ve görüntülerini katmaya çalıştık. Hayatın tüm alanlarına yönelik yayıncılık çeşitliliğimiz en büyük zenginliğimiz oldu. Yaratıcılığımızı, yayıncılık yelkenimize rüzgar ettik. Türkiye için imkansız gibi görünen yenilikleri uygulamayı başardığımız gün yeni yaratıcılıkların arayışına çoktan girmiştik.

Renkler ve sesler başarılarımızın bitmeyen senfonisi oldu. 30 yılda 300’ün üzerinde çalışanımızla yalnızca kendimize benzedik. Daha doğrusu benzeri olmayan Türkiye’nin ilk, belki iddialı olacak ama dünyanın ilk yayınevlerinden biri olduk.
Teknoloji, dünyaya yeni şekiller verip tüm sektörleri savururken, Boyut olarak yayıncılık anlayışımızı biz de yeniden şekillendirdik.

"Basit bir geometri kuralıdır. Yere sağlam basan masa üç ayaklı olandır. Hiç sallanmaz..." Üç ayak ya da üç nokta sağlam bir düzlem demektir.
Boyut Yayın Grubu’nu oluşturan üç ayak var…

Birincisi hayal ediyor... Boyut Yayıncılık A.Ş.

İkincisi imal ediyor... yani üretiyor; Boyut Matbaacılık A.Ş.

Üçüncüsü buluşturuyor... Boyut İnter aktif Kültür Ürünleri Pazarlama A.Ş.

Veri tabanımızda her yıl artan 1.000.000’un üzerinde kayıtlı kültür ürünleri tüketicisi var.
Çıkaracağı yayını, veri tabanında kayıtlı hangi okuyucularına satabileceğini önceden planlayabilen belki de dünyanın tek yayıneviyiz… Bu bir iddia değil, yaşadıklarımız, yaptıklarımız… Boyut’un kültüre duyarlı 1.000.000’nu aşan ailesine artık siz de dahil oldunuz…

Bakkallar, süpermarketlere nasıl yenik düştülerse, mahalle kitapçıları da alışveriş merkezlerine dayanamayıp zaman tünelinde yok oldular. Dükkana giderek kültür ürünü satın almak isteyenler için Kültürel Kapsama Alanı Türkiye nüfusunun %35’i bile değil…

Oysa, Boyut İnteraktif Kültür Ürünleri Pazarlama şirketimiz 81 ilin tamamında 923 ilçenin 901’inde ve 837 beldenin 750’sine kültür ürünlerini göndererek Boyut’un Kültürel Kapsama Alanı’nı Türkiye nüfusunun %96’sına ulaştırmış oldu.

30. yılımıza BBC, Britannica, Dorling Kindersley, Murdoch ve DeAgostini gibi sayıları 30’a ulaşan küresel yayıncılarla lisans işbirlikleri geliştirerek girdik. Dünyanın çeşitli ülkelerinde Boyut’un yarattığı kitaplar Boyut’un verdiği lisanslarla yayınlanmaya devam ediyor… Ve başarı Boyut için bitmeyen bir senfoni olmaya devam edecek…

Bülent ÖZÜKAN
Genel Yönetmen
Boyut Şirketleri’nin Kurucusu ve
Yönetim Kurulu Başkanı