Hayal Edenler
Boyut Yayıncılık, koleksiyon kitapları serisiyle kitabı yeniden vazgeçilmez hale getiriyor.
PÎRÎ REİS SERGİSİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ »
Sergide ünlüler geçidi
Merakla beklenen Pîrî Reis ve 1513 Dünya Haritası: 500 Yılın Gizemi isimli sergi kapılarını açtı. Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen açılışa spor ve sanat camiasından ünlülerin de ilgisi yoğundu. Saba Tümer, Siren Ertan, Dilek Hanif ve Hatice Arslan zerafetleriyle gecenin en şık isimleri arasında idi. Pîrî Reis ile ilgili yayınlanan en yeni kitapların yazarları Günsel Renda, Cevat Ülkekul, Celal Şengör, Mustafa Kaçar, Doğan Uçar ise bu özel gecenin özel konuklarıydı.

Serginin en iyileri
Pîrî Reis'e dair en kapsamlı çalışmalardan biri olan bu sergide teşhir edilecek tüm eserler ve sergi içeriği, Boyut Yayın Grubu tarafından hazırlandı. Serginin en dikkat çekici bölümleri arasında Pîrî Reis temalı objeler, Pîrî Reis'in dev ebatlı Kitâb-ı Bahriye'si ve koridordaki özel Pîrî Reis sunumu yer alıyor. Sergide ayrıca Pîrî Reis hakkında çıkan yeni yayınlar ve Pîrî Reis haritaları da görmeğe değer.

Boyut'un anlamlı gecesi
Gecede Boyut Genel Yönetmeni Bülent Özükan, Genel Müdür Nilgün Özükan ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Öneş, Pîrî Reis'le ilgili yayınları ve sergi içeriğini birlikte hazırladıkları ekip arkadaşlarıyla keyifli dakikalar geçirdi. Pîrî Reis haritalarını aylarca çalışarak sabırla adeta yeniden yaratan ve haritaları çizildikleri günkü kadar canlı renklere kavuşturan Boyut grafik ve yazı işleri ekibi, sergideki Pîrî Reis objelerine özel ilgi gösterdi.

Tarih, denizcilik ve Pîrî Reis meraklıları için serginin kapıları 31 Mayıs 2013'e kadar açık kalacak.